Достапни линкови

Средби на Ердоган со Путин и Медведев


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, кој престојува во Москва, денеска ќе се сретне со својот руски колега Владимир Путин, а ќе биде примен и од претседателот Дмитри Медведев. Во разговорите ќе стане збор за продлабочување на билатералната соработка во енергетиката, економијата и безбедноста.
XS
SM
MD
LG