Достапни линкови

Американско- руски разговори за санкции спрема Иран


Американскиот државен потсекретар за политички прашања Вилијам Барнс денеска во Москва ќе се сретне со руски претставници, со кои ќе разговара за можните нови санкции на ОН спрема Иран, поради нуклеарната програма на оваа земја. Оваа посета доаѓа пред состанокот за Иран, најавен за оваа недела, на кој ќе учествуваат претставници на Русија, САД, Франција, Велика Британија, Кина и Германија.
XS
SM
MD
LG