Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Утринската температура се движи од минус три до два, а дневната ќе биде од три до 10 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Минималната температура е околу нула, а максималната се очекува да достигне до седум степени.
XS
SM
MD
LG