Достапни линкови

82 војници загинале во борба со бунтовниците во Саудиска Арабија


Принцот Калед Бин Султан кој е асистент на министерот за одбрана на Саудиска Арабија соопшти денеска дека 82 војници загинале, а 21 се исчезнати откако земјата во ноември ја започна офанзивата против јеменските шиитски бунтовници на границата, по убиството на еден војник. Само минатиот месец во борбата со бунтовниците животот го загубиле 73 војници.
XS
SM
MD
LG