Достапни линкови

Успешна акција против тероризмот на ирачките безбедносни сили


Ирачките безбедносни сили соопштија денеска дека спречиле терористички напади и уапсиле десетици луѓе во Багдад. Генералот Касим Ал Моусави изјави дека безбедносните сили заплениле околу стотина килограми експлозивен материјал, а во немирите низ градот, биле уапсени 25 осомничени за тероризам. Претходно некои делови од Багдад беа затворени, додека безбедносните сили ја извршуваа операцијата.
XS
SM
MD
LG