Достапни линкови

Иран ги обвини САД и Израел за вмешаност во убиството на научникот


Иранското министерство за надворешни работи денеска ги обвини САД и Израел дека се вмешани во бомбашкиот напад во кој загина иранскиот нуклеарен физичар Масуд Мохамади. Иранската ационалната телевизија објави дека истрагата покажала дека САД и Изрел имаат врска со нападот. Мохамади кој беше професор на иранскиот универзитет, беше убиен денеска пред својот дом во Техеран со далечински управувана бомба.
XS
SM
MD
LG