Достапни линкови

САД и Русија ќе ги продолжат преговорите за договорот за разоружување


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров соопшти денеска дека преговорите со САД за новиот договор за разоружување ќе започнат во втората половина од месецов. Стариот договор меѓу двете земји престана да важи на 5 декември. Преговорите се стопирани од декември кога Русија и САД во Женева неуспеаа да се договорат.
XS
SM
MD
LG