Достапни линкови

Косовските власти нема за статусот да преговараат со Србија


Владата на Косово никогаш нема да прифати преговори со Белград за статусот на Косово, кој е неповратен, соопшти денеска потпаролот на владата Мемљи Красниќи. Преговори со Србија како што изјави Красниќи за весникот Зери се можни само за други прашања, кои се во заеднички интерес на двете земји.
XS
SM
MD
LG