Достапни линкови

13 бунтовници убиени во Авганистан


НАТО соопшти денеска дека во ракетен напад се убиени 13 бунтовници во јужниот дел на Авганистан. Вчера во покраината Хелманд во ист напад загинаа тројца бунтовници, а авганистанските власти соопштија дека во покраината Урузган во самоубиствен напад животот го загубил еден полицаец, а двајца офицери биле повредени.
XS
SM
MD
LG