Достапни линкови

ЕУ и Молдавија во разговори за Асоцијативен договор


Европската Унија и Молдавија денеска во Кишињев треба формално да го отворат преговорите за склучување Договор за асоцијација. Овие преговори се во рамките на иницјативата на ЕУ источно партнерство.
XS
SM
MD
LG