Достапни линкови

Лидерот на Северна Ирска зема одмор по скандалот со сопругата


Лидерот на Северна Ирска, Питер Робинсон соопшти денеска дека ќе земе одмор од шест недели, по скандалот со неговата сопруга која зема 80 000 долари од двајца бизнисмени за нејзиниот 19 годишен љубовник да отвори кафуле. Функцијата за време на неговото отсуство ќе ја извршува Арлин Фотер. Робинсон изјави дека не знаел за договорот, но и покрај тоа имаше барања тој да даде оставка.
XS
SM
MD
LG