Достапни линкови

Мек Кристал-има напредок во борбата во Авганистан


Американскиот командант Стенли Мек Кристал во Авганистан соопшти денеска дека се заострува борбата против Талибанците во земјата, бидејќи американските сили го промениле начинот на оперирање во земјата. Но и покрај напредокот Мек Кристал изјави дека мисијата сеуште не е завршена. Американскиот претседател Барак Обама испрати уште 30 000 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG