Достапни линкови

Иранскиот опозициски лидер упати критики до властите


Иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби денеска упати критики кон властите во земјата поради угнетувањето на луѓето во име на религијата. Тој побара луѓето и натаму да бидат дрски, кога ќе се соочат со закани. Каруби соопшти и дека претседателот Махмуд Ахмадинеџад на изборите во јуни победил со измама. Минатата недела возилото на опозицискиот лидер беше нападнато во градот Казвин.

XS
SM
MD
LG