Достапни линкови

Нови 9 пациенти со симптоми на А Х1 Н1 во Македонија


Во изминативе 24 часа во скопските болници се хоспитализирани девет лица со сиптоми на грипот А Х1 Н1. На Клиниката за инфективни болести има 4 нови пациенти, а на Клиниката за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања кај децата се примени 5 деца со симптоми на грипот.
XS
SM
MD
LG