Достапни линкови

3 американски војници убиени во Авганистан


НАТО соопшти денеска дека тројца припадници на американските сили се убиени во борба со бунтовниците во јужниот дел на Авганистан. Официјалните лица претходно објавија дека вчера во два оделни бомбашки напади загинаа еден американски војник и двајца авганистански работници.


XS
SM
MD
LG