Достапни линкови

Карзаи му одаде почит на загинатиот британски новинар


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска му одаде почит на британскиот новинар Руперт Хамер од Сандеј Мирор, кој загина во експлозија на бомба во покраината Хелманд. Карзаи ја пофали храброста на новинарот, кој се обидувал да ја прикаже вистинската ситуација во покраината и изрази соочуство на неговото семејство, пријатели и на медиумите во Британија.
XS
SM
MD
LG