Достапни линкови

Иранскиот шеф на дипломатијата во Сирија


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки пристигна во Дамаск на разговори со сиријските лидери, како и со палестинци кои се во егзил и со претставници на Хезболах. Како што е најавено, ќе стане збор за израелско – палестинскиот конфликт и за престојните избори во Ирак.
XS
SM
MD
LG