Достапни линкови

Уапсени двајца осомичени за нападот врз тимот на Того


Полицијата во Ангола денеска уапсила двајца осомничени за нападот врз фудбалската репрезентација на Того во кој три лица беа убиени, а 9 ранети. Според медиумите, осомничените биле уапсени во Кабинда, анголска енклава во Конго, каде што и се случи нападот.
XS
SM
MD
LG