Достапни линкови

Вестервеле во посета на ЈеменГерманскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле денеска допатува во ненајавена поста на Јемен. Една од темите на разговорите со домаќините се напорите за ослободување на 5 членото германско семејство и еден британец, кои беа киднапирани во јуни минатата година.
XS
SM
MD
LG