Достапни линкови

САД имаат план за Иран, но дипломатијата има предност


Американскиот генерал Дејвид Питреус изјави дека Соединетите Држави имаат разработен план во врска со иранската нуклеарна програма, доколку не успеат дипломатските напори. Во интервју за Си Ен Ен, тој не прецизира за каков план станува збор, но одби да ја коментира можноста од израелски воен напад врз Иран, оценувајки дека сеуште има време за дипломатски решенија на проблемот.
XS
SM
MD
LG