Достапни линкови

Се смируваат тензиите во Калабрија


Повеќе од илјада имигранти го напуштиле италијанскиот град Росарно во областа Калабрија. На мирното напуштање на градот му претходеше конфликт меѓу имигрантите, жителите и полицијата, во кој биле повредени шеесетина луѓе, јавуваат агенциите. Папата Бенедикт 16-ти го осуди настанот.
XS
SM
MD
LG