Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо и посвежо


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо. Попладне во западните делови ќе провејува локален снег, а ќе дува и слаб ветер од западен правец. Утринската температура се движи од минус два до три, а дневната ќе биде од пет до десет степени. Во Скопје слично време. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе достигне до осум степени.
XS
SM
MD
LG