Достапни линкови

15 мртви во собраќајна несреќа во Алжир


Во судир на автобус и камион денеска животот го загубија 15 луѓе, а и 15 се повредени во Алжир, соопшти полицијата. Несреќата се случила во пустината Сахара, околу 600 километри јужно од главниот град на Алжир. Автобусот по сударот се запалил.
XS
SM
MD
LG