Достапни линкови

3 мртви во експлозија на бомба во Авганистан


Во експлозија на бомба животот го загубија тројца луѓе во јужната покраина Хелманд во Авганистан. Целта на нападот била полициска патрола. Еден американски маринец, еден авганистански војник и еден новинар на британскиот неделник Сандеј Мирор загинале кога нивниот автомобил наишол на бомбата поставена покрај патот. Во инцидентот е повреден и фотографот на весникот.
XS
SM
MD
LG