Достапни линкови

Судот го ослободи братот на претседателот на Соединети Арапски Емирати


Шеикот Иса Бин Зајед Ал Нахџан кој е член на владејачкот семејство во Соединетите Арапски Емирати е ослободен од обвинувањата дека претепал еден авганистански работник. Тој е брат на претседателот на земјата Шеикот Калифа бин Зајед ал Нахаџан. Судот одлучи дека тој на жртвата треба да и плати 2700 долари. Шеикот се бранел пред судот дека кога го нападнал работникот бил под дејство на дрога и затоа не бил свесен за своите постапки.


XS
SM
MD
LG