Достапни линкови

Косово ќе и даде 200 000 евра на Албанија помош за поплавите


Косовските власти ќе издвојат 200 илјади евра помош за настраданите семејства од поплавите во Албанија. Премиерот Хашим Тачи ги подржа косовските општини кои одлучиле да и испратат помош на земјата и соопшти дека ќе се зголеми бројот на припадниците на безбедносните сили, кои се вклучени во евакуација на косовското население. Во евакуацијата од вчера се вклучени и 40 камиони на НАТО.
XS
SM
MD
LG