Достапни линкови

Премиерот на Того бара репрезентацијата да се врати дома


Премиерот на Того, Жилберт Хунго им нареди на фудбалерите на националната репрезентација да го напуштат Африканскиот куп на нации и да се вратат дома, по нападот на нивниот автобус. Премиерот изјави дека доколку некој настапи под знамето на Того тоа ќе биде лажна репрезентација. Претходно играчите на репрезентацијата соопштија дека ќе играат на купот во чест на загинатите во нападот.
XS
SM
MD
LG