Достапни линкови

2 Палестинци убиени на границата меѓу Израел и Газа


Израелските војници денеска убиле двајца Палестинци на границата меѓу земјата и појасот Газа, соопштија палестинските медицински официјални лица и безбедносните сили. Израелската војска соопшти дека не е информирана за инцидентот. Сеуште не се знае дали двјацата убиени се цивили или милитанти.
XS
SM
MD
LG