Достапни линкови

Уапсени 4 припадници на сепаратистичка група ЕТА


Шпанската полиција соопшти дека двајца кои се осомничени дека се припадници на баскиската сепаратистичка група ЕТА се уапсени во Франција. Други двајца припадници на ЕТА се уапсени во шпанскиот град Бермило де Сањаго, кој е 30 километри одалечен од границата со Португалија. Тие возеле комбе полно со експлозив.
XS
SM
MD
LG