Достапни линкови

Лидерот на Демократската партија му се извини на Обама


Лидерот на водечката Демократската партија во Сенатот на САД се извини за приватните коментари упатени кон претедателот Барак Обама, пред изборите во 2008 година. Хари Рид кој ја претставува западната земја Невада изјавил дека Обама може да победи на изборите, бидејќи има светол тен и дека говори без како што тој го нарече нигерски дијалект. Рид соопшти дека жали за сиромашниот избор на зборови и им се извини на сите американци, кои биле навредени. Обама го прифати неговото извинување.
XS
SM
MD
LG