Достапни линкови

Британската полиција покрена обвинение за двајца патници


Британската полиција покрена обвинение против еден патник кој се закани со бомбашки напад, што доведе до откажување на лет од лондонскиот аеродром Хитроу. Мажот е обвинет и дека бил пијан за време на инцидентот во петокот, а со истите обвинувања се соочува и неговиот соучесник. Полицијата ги уапси мажите по нивните коментари до екипажот на авионот. Инцидентот се случи пред авионот со 331 патник да полета кон Дубаи.
XS
SM
MD
LG