Достапни линкови

Репрезентацијата на Того ќе игра на Африканскиот куп на нации


Фудбалската реперезентација на Того одлучи да игра на Африканскиот куп на нациите, иако властите од земјата соопштија дека тие нема да настапат. Играчите решија да останат во Ангола во знак на сеќавање на тројцата луѓе кои загинаа, кога бунтовниците го нападнаа нивниот автобус. Асистентот на тренерот, потпаролот на тимот и возачот на автобусот беа убиени во заседа во покраината Кабинда во Ангола.

XS
SM
MD
LG