Достапни линкови

НАТО ја предаде контролата на Авганистан за затворот во Баграм


Авганистанското министерство за одбрана соопшти дека НАТО денеска потпишал договор со авганистанските власти да им ја предаде контролата на затворот во авионската база Баграм во близината на Кабул. Активистите за човекови права соопштија дека затворот во Баграм не ги исполнил меѓународните норми, бидејќи некои од затворениците не ни знаат кои се обвиненијата против нив.
XS
SM
MD
LG