Достапни линкови

1 војник убиен во експлозија во Авганистан


НАТО соопшти денеска дека еден војник го загубил животот од импровизирана експлозивна направа во јужниот дел на Авганистан. Оваа година 9 странски војници загинаа во Авганистан. Голем дел од нападите во земјата и околу 500 смртни случаи се предизвикани од имровизирани експлозивни направи.
XS
SM
MD
LG