Достапни линкови

Берлускони се враќа на работното место во понеделник


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони соопшти денеска дека ќе се врати на работа во понеделник, по четиринеделното опоравување од нападот во кој му беше скршен носот и еден заб. Берлускони по митингот во Милано на 13 декември беше нападнат од еден маж, кој го удри со статуетка по лицето.
XS
SM
MD
LG