Достапни линкови

Иран егзекутира 6 луѓе осудени за трговија со дрога


Шест луѓе кои беа осудени за трговија со дрога во Иран денеска се казнети со бесење, соопшти иранската национална телевизија. Казната се извршила во затворот во градот Исфахан. Од почетокот на годинава најмалку 9 луѓе се егзекутирани во Иран. Минатата година властите од земјата егзекутираа 270 луѓе.
XS
SM
MD
LG