Достапни линкови

Македонија ќе испрати помош за поплавените места во Албанија


Македонската влада на денешната вонредна седница одлучи дека ќе им обезбеди техничка помош на поплавените места во Албанија . Вицепремиерот Абдулаќим Адеми соопшти дека во земјата ќе бидат испратени 21 пумпа за одводување, 5 гумени чамци, 8 шатори и 10 агрегати, а таму ќе отпатуваат и 43 лица од Дирекцијата за заштита и спасување за да раководат со опремата.
XS
SM
MD
LG