Достапни линкови

Полицијата трага по ограбувачите на возилото на Стопанска банка


Полицијата и натаму трага по двајцата вооружени напаѓачи, кои вчера во Прилеп од возило на Стопанска банка украдоа 450 илјади евра. Полицијата соопти дека добила детален опис на ограбувачите, кои не биле маскирани од двајцата службеници, кои беа нападнати. Голфот со битолски регистарски таблички во кој се пренесуваа парите е пронајден вчера на излезот на Прилеп.

XS
SM
MD
LG