Достапни линкови

Карзаи предлага нови министри


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во парламентот треба да поднесе нов предлог список на министри во втор обид за формирање влада. Карзаи во минатата недела наредил парламентот да го откаже својот зимски одмор за да ги разгледа новите кандидати. Претходно од 24 номинирани министри само седум беа прифатени од парламентот.
XS
SM
MD
LG