Достапни линкови

Зголемена активност на вулканите на Камчатка


Три реки од лава течат од вулканот Кличевски на рускиот полуостров Камчатка, јавуваат агенциите, додавајќи дека во последно време во регионот било забележано големо интензивирање на вулканите. Властите соопштија дека засега немало причина за евакуација на најблискиот град Кличи кој се наоѓа на 32 километри од вулканот Кличевски кој е висок 4750 метри.
XS
SM
MD
LG