Достапни линкови

Преговори меѓу Русија и Белорусија за нафтата


Белорусија утре ќе испрати делегација во Москва во последен обид да биде надминат спорот меѓу двете земји околу цената на нафата, соопшти белоруската влада. Овој спор предизвикува загриженост во Европа, но засега, иако имаше прекин на испораката на нафата за Белорусија, транзитот за останатите земји не беше доведен во прашање.
XS
SM
MD
LG