Достапни линкови

Во „Безбедна Куќа“ во Карачи загинаа 8 милитанти.


Полицијата во Пакистан соопшти дека 8 осомничени терористи загинале денеска во експлозија во јужниот дел на Карачи во таканаречена „Безедна Куќа“ користена од милитантите. Според полицијата, до експлозија дошло кога милитантите го преместувале експлозивот.
XS
SM
MD
LG