Достапни линкови

Над 3700 лица евакиурани од околината на Скадар поради поплави


Во северниот дел на Албанија во околина та на Скадар, поплавени се 10.170 хектари земјиште, над 2100 куќи и евакуирани над 3700 жители. Според последните извештаи, реката Буна навлегла и ги поплавила предградијата на Скадар.
XS
SM
MD
LG