Достапни линкови

Во Иран стрелано врз автомобил на опозиционен лидер


Врз автомобилот на Мехди Каруби – еден од опозиционите лидери во Иран, денеска била стрелано од страна на провладини демонстранти, се вели во соопштението на интернет сајтот на опозицијата Сахамњуз. Инцидентот се случил во северниот град Куазвин каде што се одржуваше погребна церемонија за опозициони демонстранти.
XS
SM
MD
LG