Достапни линкови

Пакистан - казни за фотографирање со жена


Пакистанскиот парламент им одреди високи парични казни на неколкумина членови на националниот тим во хокеј на трева поради тоа што се фотографирале прегрнати со жена. На завршната вечера на турнирот во Аргентина, двајца од пакистанскиот тим се фотографирале со водичот, која била жена, а фотографиите потоа биле ставени на Ју Тјуб. Според пакистанскиот парламентарен комитет, такви фотографии се против исламската култура.
XS
SM
MD
LG