Достапни линкови

Чартер, Тбилиси - Москва, прв од 2008-ма


Од Тбилиси за Москва денеска одлета првиот авион, по руско – грузијската војна во август 2008-ма кога беше прекинат воздушниот сообраќај меѓу двете земји. Најавени се чартер летови на релацијата Тбилиси - Москва и за утре и задутре, а за обновување на редовната линија се чека на одобрението од Москва. Инаку, Русија и Грузија постигнаа согласност и за отворање на главните меѓусебни гранични премини.
XS
SM
MD
LG