Достапни линкови

Нигериецот пред суд во Детроит


Нигериецот, кој за Божиќ се обиде да предизвика експлозија на летот од Амстердам до Детроит, денеска ќе се појави пред федералниот суд. Тој е обвинет за обид за убиство и за употреба на оружје за масовно уништување, па доколку биде прогласен за виновен, ќе се соочи со казна доживотен затвор.
XS
SM
MD
LG