Достапни линкови

Формален почеток на шпанското претседателство во ЕУ


Претседателите на Европската комисија и на Европскиот совет, Жозе Мануел Баросо и Херман ван Ромпеј и премиерот на Шпанија, Хозе Луис Сапатеро, денеска ќе се состанат во Мадрид за формално да го одбележат почетокот на шпанското претседавање во Европската Унија. Шпанија го презеде претседавањето на 1 јануари и тоа ќе трае до 1 јули.
XS
SM
MD
LG