Достапни линкови

Меѓуверски тензии во Малезија


Непознати напаѓачи запалија една протестантска црква во Малезија откако претходно нараснаа тензиите предизвикани од судската дозвола на муслиманите да го користат зборот „Алах“ за Бог. Портпаролот на нападнатата црква изјави дека во пожарот нема повредени а уништен е само првиот кат од црквата.
XS
SM
MD
LG