Достапни линкови

Судири и на погребот на 7 убиени во Египет по Божиќната миса


Илјадници луѓе денеска се судрија со полицијата во Египет на погребот на 7 лица кои беа убиени, по Божиќната миса пред Коптската црква. Полицијата соопшти дека околу 5000 демонстранти извикувале да живее крстот и доста со прогоните, а тие фрлале и камења врз автомобилите. Полицијата морала да употреби солзавец.

XS
SM
MD
LG